Hasznos tudnivalók a táplálékkiegészítőkről!
Sokan hisznek a táplálékkiegészítőkben, tablettákban pedig nem mindig érik el a kívánt hatást. Milyen esetben használhatjátok nyugodtan és mikor nem?
A táplálékkiegészítők olyan nem gyógyszerként elismert termékek amelyektől nem várhatjuk el, hogy megelőzze a betegségeket vagy akár meg is gyógyítson minket. Nem használhatjuk például étkezés helyett vagy nem tudják meggátolni a rossz szokásokat(dohányzás, mozgásszegény élet, rendszertelen táplálkozás). Fontos, hogy a szedésük nem helyettesíti a különböző orvosi vizsgálatokat, az esetleges kezeléseket. A táplálékkiegészítők nem megfelelő adagolása meggátolhatja a különféle anyagok felszívódását a szervezetben. Mindenképpen ügyeljetek arra hogy jó minőségű kiegészítőket vásároljatok, ugyanis olykor tisztázatlan hatóanyagú vagy különböző gyógyszeranyagok kerülhetnek a készítménybe, amik veszélyt jelenthetnek a szervezetünkre. Óvakodjatok az olyan termékektől amik "túlzóan sokat ígérnek" például ennek a készítménynek a fogyasztása ennek a betegség kialakulását csökkenti, vagy ellenőrizetlen összetételű anyagokat tartalmaz. Természetesen nem mindegyik kiegészítő termék ilyen ugyanis a régi jól bevált táplálékkiegészítők alkalmazása semmilyen veszélyt nem jelent.
A különféle konyhai műveletek során (sütés főzés) az élelmiszerekben csökkennek az ásványanyag és vitamintartalmak és fontos, hogy pótoljuk ezeket a nélkülözhetetlen vitaminokat, akár táplálékkiegészítőkkel. Az antioxidánsok bizonyítottan segítenek a mérgező anyagok okozta sejt és szöveti károsodások megakadályozásában. Sajnos egyes gyógyszerek, a dohányzás, a stressz és azt alkohol megakadályozzák a különböző anyagok felszívódását így még egy kiváló étrenddel sem lehet gyorsan pótolni a vitaminokat. Fontos hogy a vitaminháztartásunk mindig megfelelő legyen például ajánlott minden nap C vitamint bevinni a szervezetünkbe betegség esetén még többet. Nőknek lényeges akik nem szeretik a magas vas tartalmú ételeket(spenót, máj) akkor szedjenek az ennek megfelelő étrend kiegészítőt.
Több fajta típusa létezik a táplálékkiegészítőknek például: tabletta, kapszula vagy csepp formájában. Ezen belül felsorolhatunk még kategóriákat, léteznek vitaminok, ásványi anyagok, emésztést segítő étrend kiegészítők és immunerősítő szerek. Felsorolnék nektek pár táplálékkiegészítőt!
Az alga segít a méregtelenítésben és a magas rosttartalmának köszönhetően segít megkötni a szervezetben a nehézfémeket. Az almaecet kalciumot, magnéziumot és még sok értékes tápanyagot tartalmaz mely segít a fogyókúrában és a szépség megőrzésében. Grapefruit mag csepp az egyik legerősebb külső- belső fertőtlenítőszer. Több mint 650 kórokozó ellen hatásos például influenza ellen kiváló kiegészítő kezelést jelent. A karotin erősíti a bőrt, segíti a barnulást és megóvja a sejtszerkezetet. A probiotikum helyreállítja a bélflórát ezáltal segíti az emésztést és erősíti az immunrendszert. A tőzegáfonya megvédi az érfalakat és hatékony az érelmeszesedés ellen, megvéd a különböző környezeti ártalmaktól és természetesen erősíti az immunrendszert.
Mindig ügyeljetek arra, hogy megfelelő minőségű terméket vásároljatok és gondosan olvassátok el a használati utasítást, mert ahogy a közmondás is mondja "Jóból is megárt a sok" így a vitaminokból is!
ID